close
تبلیغات در اینترنت
فرهنگی


ادامه مطلب

بسم الله الرحمن الرحیم

روزی حضرت سلیمان علیه السلام بر ساحل دریا نشسته بود.مورچه ای را دید که دانه گندمی را کنار دریا می برد، ناگهان قورباغه ای  سرش را از آب بیرون آورد و دهانش را باز کرد.آن مورچه وارد دهانش شد و در دریا فرو رفت.

سلیمان علیه السلام شگفت زده به این کار می اندیشید که قورباغه از آب بیرون آمد و دهانش را باز کرد و آن مورچه از دهانش خارج شد؛ اما آن دانۀ گندم با او نبود.

سلیمان علیه السلام او را صدا کرد و از کارش پرسید.

[قورباغه] گفت: ای پیامبر خدا! در این دریا که می بینی صخره ای وجود دارد که داخل آن، کرم کوری زندگی می کند و چون خودش نمی تواند روزی خودش را فراهم کند، خداوند مرا موکل و مامور روزی او قرار داده است و من هم روزی او را برایش می برم.

سلیمان علیه السلام پرسید: آیا از او تسبیح و ستایشی شنیده ای؟

گفت: [کرم] می گوید: ای کسی که روزی مرا در دل این صخره، زیر این دریا فراموش نمی کنی! به لطف و رحمتت بندگان مومنت را فراموش مکن.1

پ.ن: قابل توجه کسایی که میگن خدا ما رو فراموش کرده.


1-ینابیع الحکمه، ص 196-197.

برداشت شده از کتاب "قصه های دلنشین"......کاظم سعید پور........نشر جمال

هنر هفتم یا فاجعۀ هفتم

سلام.در این نوشته،سعی دارم درمورد سینما یا همان هنر هفتم،مطالبی را بیان کنم.

سینما در بخش فرهنگ قابلیت های بسیار زیادی دارد؛البته در زمینه های دیگر نیز شاید این توانایی وجود داشته باشد اما چیزی که واضح است تاثیربسیار زیاد سینما بر فرهنگ جامعه می باشد.

می خواهم بدون مقدمه بگویم،وضعیت فرهنگی سینمای جمهوری اسلامی ایران،اسف بار است.

حتما شما هم تا به حال ، حداقل چند فیلم سینمایی را دیده باشید و بنا بر نظرتان،آن را تحلیل کرده باشید.

حال من از شما چند سوال دارم:

1.آیا در این فیلم ها،همۀ افراد حجاب اسلامی را رعایت می کنند؟

2.آیا روابط نامحرمان را خیلی ساده و بدون عیب نمایش نمی دهند؟(منظور روابط حرام است.)

 

ادامه مطلب

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام.در این نوشته قصد دارم به نوع پوششی که امروزه پسران نوجوان و جوان دارند، بپردازم.امیدوارم که هر چه زودتر این نوع پوشش از بین برود.درضمن در این مطلب،منظور بنده فقط عده ی خاصی از پسران هستند که این طور پوششی دارند.خدای ناکرده حمل بر بی احترامی به پسران دیگر نشود.

از موی سر شروع می کنیم.مویی که انواع و اقسام مدل ها را ، این روزها به خود دیده است.از مدل موی آلمانی و فرانسوی و آمریکایی بگیر تا تاج خروس و لانه ی کبوتر و فشن و بام شیروانی و برق گرفته و....(اهل فن بیشتر می دانند.)البته لازم به ذکر است این مدل موی آخری(برق گرفته) ، خیلی راحت به دست می آید؛ تنها کافی است شما یک لحظه دستتان را به سیم بدون روکش برق بزنید سپس این مدل مو را در موهای خود مشاهده کنید؛ به همین سادگی.

ادامه مطلب

بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه

به اطلاع میرساند طی توهین بی سابقه به ساحت مقدس حضرت امام علی النقی علیه السلام که توسط مزدور خوک صفت انگلیسی شاهین نجفی صورت گرفته است زمانی که اسم مقدس این امام معصوم را با نامهای نقی و امام نقی در جست و جوگر گوگل سرچ میکنیم همراه با چهره ها و عکسهای زننده ظاهر میشود..

توجه داشته باشید دوستانی که وب دارند پوسترهای زیبا از امام هادی علیه السلام را با برچسب های نقی ,  naghi , امام نقی , imam naghi , امام نقی(ع) ,  
emam naghi  در وب خود قرار دهند تا از ادامه این حرکت زشت جلوگیری شود..

شایان به ذکر است شما می توانید در وبلاگ "عشقم امام هادی علیه اسلام" از تعدادی پوستر امام نقی علیه السلام برای استفاده در وبتان بهرمند شوید..


 این مطلب را گسترش دهید...!


برداشت شده از وبلاگ:"عشقم امام هادی علیه اسلام"

بسم الله الرحمن الرحیم

     عذاب قبر  

یکی از پادشاهان ظالمی که در برابر ظلم ها و بی عدالتی هایی که در دنیا انجام داده بود به عذاب برزخی خود رسید، خسرو پرویز است.

ابورواحه انصاری از مغزی نقل کرده است که او گفت:

در جنگ نهروان در رکاب امیرالمومنین علیه السلام بودم.بعد از پایان جنگ ، جمجمه ی پوسیده ای را مشاهده کردیم.حضرت با تازیانه ی خود آن را حرکت داد.فرمود:بیاورید.

سپس به او فرمود: چه کسی هستی؟ از فقرایی یا از اغنیاء؟ از سعادتمندانی یا از شقاوتمندان؟

جمجمه با زبان فصیح گفت:

ادامه مطلب

بسم الله الرحمن الرحیم

شهید شهریاری

هیچ وقت دغدغۀ دکتر (شهریاری) برای نماز اول وقت یادم نمی رود.بچه های دیگر شاید فقط نماز خواندن دکتر را در دانشکده دیده باشند،ولی من در کوهستان هم دیده ام که تا وقت اذان می شد،سریع قبله را پیدا می کرد و به نماز می ایستاد.از دیدن نماز خواندن اشان بعضی موقع ها خجالت می کشیدم.هنوز نمازش را شروع نکرده بود که ما هشت رکعتمان را خوانده بودیم! دکتر در عباداتش خیلی وزین بود.1

(از شاگردان شهید)

****************************************************************************************

دکتر معمولا کار درست و پسندیده را در عمل نشان می داد.بارها دیدم که اگر کسی می آمد و موازین را رعایت نمی کرد،دکتر متانت به خرج می داد و مستقیم تذکر نمی داد.مثلا اگر خانمی حجاب مناسب نداشت،دکتر سرش را پایین می انداخت و خیلی کوتاه جواب سوالش را می داد.طرف مقابل خودش می فهمید قضیه چیست.1

(از شاگردان شهید)


1.برداشت شده از کتاب "شهید علم"....(شهید دانشمند دکتر مجید شهریاری در آئینۀ خاطرات)....نشر سلمان پاک

برداشت شده از وبلاگ: نوشته های یک پسر قمی